JSOU PRO VÁS PRAKTIKY ŘEMESLNÍKŮ NOČNÍ MŮROU?


  Pro mnohé z nás jsou praktiky současných firem a "řemeslníků" noční můrou, končící flustrací investora, odčerpaným kapitálem, ale občas i právními spory a nepříjemnou životní zkušeností. Situace, kdy zhotovitel fakturoval za neschválené více-práce, nebo dokonce utekl se zálohou aniž by dílo dokončil, jsou v tomto oboru časté a proto vznikl tento web a služba, aby nám všem pomohla rekonstrukci řídit a mít pod kontrolou.

  Pomůžeme Vám nastavit i řídit Vaše očekávání ještě dlouho před - ale také v průběhu zhotovování díla - stejně tak vyřídíme s Vámi přejímku stavby a provedeme Vás celou přestavbou.
Co to znamená konkrétně pro Vás? Kompletní projektové řízení Vašeho stavebně-technického záměru od začátku až do konce, tj. ošetření všech podstatných rizik, které souvisí se zhotovením stavební zakázky.

PROJEKTY


Případ 1. RD - rekonstrukce sleletu domu
Zákazník provedl vlastní předvýběr a výběr zhotovitele a sepsal si vlastní smlouvu, ale i tak se dočkal celé řady nemilých překvapení v podobě fakturování nechválených více-prací v objemu více než 30 procent celkové ceny zakázky a špatně vedeného Stavebního deníku. Zhotovitel mu také nedodal sanaci pískovcové podezdívky (uvedené ve SoD) s odůvodněním, že nechápe, co se pod tím myslí a oškrabáním spár svůj úkol naplnil..
Případ 2. BD - rekonstrukce bytu
Zákazník prováděl přestavbu bez smlouvy a vybíral si zhotovitele dle dostupnosti a spádovosti k místu stavby. Jen výmalba 54m2 bytu jej vyšla na 12.000 Kč bez materiálu, a to měl poměrně štěstí, že nepřišel o svou zálohu na práci. O to víc se musel do přestavby vložit a stálo jej to celou dovolenou a ještě náhradní volno v zaměstnání..
Případ 3. Rekonstrukce maringotky
Také na obyčejnou revitalizaci chaty, chalupy nebo třeba maringotky je třeba mít kvalitní řemeslníky, čas i prostředky. Samozřejmě že formalismy budou adekvátní k ceně díla a riziku přestavby.
Konkrétně zde bylo provedeno odstranění starého nátěru, napuštění transparentním lakem na dřevo a nový nátěr obvodového pláště na zelenou včetně truhlářských prvků v interiéru na míru a vybavení topeništěm.
Případ 1.: Příklad ceny zakázky
Zakázka za cca 400.000 Kč
Zákazník si objednal lustraci 3 možných zhotovitelů (1500/ks), dále přejímku stavby do dokončení (10.000 Kč včetně mediace sporu se zhotovitelem).
Result: Zákazník nevydal dalších 220.000 Kč, vymáhající zhotovitelem a dále ušetřil za nedokončenou podezdívku 20.000 Kč.
Případ 2.: Příklad ceny zakázky
Zakázka za cca 300.000 Kč
Zákazník se rozhodl pro rekonstrukci ve vlastní režii, která jej stála celou dovolenou a spoustu nervů nad zakázkou. Cena smlouvy (SoD) se odvíjí dle komplexity od 2.000-5.000 Kč. Služby TDI za cca 500 Kč/hod. + km.
Result: Zákazník sice ušetřil cca 100.000 Kč na zakázce (PM si dělal sám), ale zase jej to stálo celou dovolenou a nervy i více-náklady, které musel uhradit.
Případ 3.: Příklad ceny zakázky
Zakázka za cca 120.000 Kč
Jednoduchá smlouva za 2.000 Kč. Zákazník se nemusel o nic starat.
Result: Zákazník ušetřil čas nervy i přebírku i cestu na vzdálenou lokalitu a vše dostal vyhotoveno s klíči. Vše klaplo, jak by mělo!
TELEFON: +420-775 165 123
e-mail
ADRESA: Na Vrcholu 2583/15, Praha, PSČ 130 00

IČO: 670 54 196
DIČ: 290 - 6910054866